Doc. Ing. Arnošt Katolický, CSc

AKADEMIE MANAGEMENTU AKA-KONZULT

HOME

KONTAKT

Poradenství, vzdělávání a zpravodajství

SOUDNÍ ZNALEC

AKA-MONITOR

e 7 n e w s

AKADEMIE

INTERNET

AKA-KONZULT

Odkazy z této stránky
 budou aktivovány
 postupně!

 

MAPA STRÁNEK

HLAVNÍ MENU

 
aaa

K N I H Y - AKA-MONITOR - R E C E N Z E

MS EXCEL 2002
uživatelská příručka

Milan Brož

Příruček k Excelu je na českém knižním trhu nespočet. Zdálo by se, že je jedno, kterou si vyberete, jelikož každá z nich již vychází v několikáté verzi. Texty k novým verzím většinou začínají od samých základů a , bohužel, mnohdy se nedostanou o mnoho dále než knihy k verzím předchozím. Ale najdou se i výjimky. K nim určitě patří trojice uživatelských příruček k nejznámějším produktům sady MS Office: WORDu. EXCELu a ACCESSu, vydané v Computer Pressu.
Kniha milana Brože, věnovaná EXCELu mne upoutala
velmi úsporným a při tom srozumitelným podáním základů. Seznámí Vás nejdříve s prací se soubory, s jejich sdílením el. poštou, s formátováním atd. Kapitoly o rozšiřujících technikách a o práci s grafy přehled základních technik uzavírají.
V druhé části příručky je
velké bohatství informací. EXCEL používám již léta a zdálo by se, že mne další příručka nemůže příliš překvapit. V případě příručky Milana Brože je opak pravdou. Knihu jsem prošel s velkým zájmem, Napomáhá tomu nejen obsah, ale i pojetí výkladu. Autor vytváří u čtenáře pocit osobního zaujetí tématem. Podle autora je kniha určena širokému okruhu čtenářů. Ve skutečnosti obsahuje celou řadu informací o technikách a metodách, jejichž užití představuje skutečně velmi efektivní prácí s moderním nástrojem.
Zlatým hřebem Excelu jsou od verze 2000
kontingenční tabulky a grafy, kterým se kniha věnuje velmi pečlivě, jelikož v nové verzi 2002 doznaly další podstatné změny. Tradičné je pozornost příručky zaměřena na analytické nástroje EXCELu. Návody pro využití EXCELu pro citlivostní analýzu a práce se scénáři budou vždy vděčným tématem každé knihy o EXCELu. Nejinak je tomu v hodnocené příručce. Samozřejmostí moderní příručky pro kteroukoliv část MS Office je pozornost vzájemné komunikaci s jinými kancelářskými aplikacemi a nutně i podpora práce s internetem a intranetem.
Nepostradatelným pomocníkem uživatele se opět stane seznam základních funkcí a výklad základních pojmů. Užitečným dárečkem čtenáři je doplnění výkladu pojmů o
popisy provádění akcí. Knihu doporučuji jako dobrou investici nejen do začátku poznávání EXCELu, ale i jako náhradu referenční příručky pro trvalé použití.
Knihu Milana Brože směle označím za jednu z nejlépe napsaných knih ke kancelářskému software.-

Vybral jsem pro Vás

- uložení sešitu jako šablony
- obnova souboru po havarii
- nastavení parametrů pro vytváření www stránek
- ochrana souboru, sešitu a jeho částí
- využití speciální schránky sady MS Office
 

reklama

   Aktualizováno: 26. ledna 2002. - Webmaster: doc.aka@akamonitor.cz - KONTAKT - 019-7471758, 0728-218877